Schronisko SZRENICA www.szrenica.pl


O schronisku

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników górskich wędrówek po malowniczych szlakach i zimowych szaleństw na karkonoskich stokach. Swój wypoczynek mogą państwo uprzyjemnić pobytem w naszym pięknie położonym schronisku "SZRENICA", usytuowanym na wysokości 1362 m.n.p.m.
Nasze schronisko słynie z przepysznej kuchni, a nasi goście upodobali sobie najbardziej: naleśniki z jagodami, "czar gór" (gorącą czekoladę z prądem) i słynny sernik szrenicki, będący wspaniałym uzupełnieniem energii do dalszej wędrówki.
Oprócz wspaniałej kuchni SZRENICA jest znana, także z cudownej atmosfery, ponieważ staramy się zapewnić najlepszy wypoczynek naszym gościom.
Mogą Państwo tu nacieszyć oczy pięknymi zachodami słońca, odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć się ciszą z dala od zgiełku ulicznego.
Posiadamy nowoczesną salę taneczną, która umożliwia organizowanie imprez integracyjnych, okolicznościowych, bankietów, kurso - konferencji, oraz znanego w całych Karkonoszach hucznie obchodzonego sylwestra, gdzie zabawa trwa do rana, a my obiecujemy niezapomnianą zabawę w dobrej atmosferze.
Nasi goście chętnie przyjeżdżają na SZRENICĘ również podczas wigilii i Wielkanocy, które obchodzimy w tradycyjny sposób przy wspólnym stole. W Boże Narodzenie odbywa się tu pastorałka, a na Wielkanoc święcimy wspólnie jaja.
Przyjedź i przekonaj się sam !

Lokalizacja
Schronisko Szrenica usytuowane jest na wierzchołku góry o tej samej nazwie (1362 m.n.p.m.), na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, przy głównym karkonoskim szlaku turystycznym (czerwony), 300m od granicy (15' do granicznego przejścia turystycznego z Czechami). Stanowi idealną bazę wypadową  i turystyczną zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie.

Jak dojechać
Ze Szklarskiej Poręby wyciągiem krzesełkowym, podziwiając panoramę Karkonoszy i Kotlinę Jeleniogórską.
Pieszo, czerwonym szlakiem koło Wodospadu Kamieńczyka.

Okolica
Interesujące grupy skalne: Trzy świnki, Twarożnik, Końskie Łby.
Są to granitowe bloki luźno spiętrzone o efektownym kształcie.
W pobliżu znajdują się schroniska: Vosecka Buda (15'),  Hala Szrenicka (10'), Schronisko Pod Łabskim Szczytem (40').
Wycieczka piesza do Szklarskiej Poręby 1.5 godz.
Wycieczka piesza do Wodospadu Kamieńczyka 1 godz, na Śnieżkę 6 godz.
W Karkonoszach zimą pokrywa śnieżna utrzymuje się ponad 6 miesięcy. Idealne warunki do jazdy na nartach.
W pobliżu 8 wyciągów narciarskich (2 krzesełkowe), 6 nartostrad dośnieżanych o różnym stopniu trudności.
 


Schronisko Szrenica © 2009 InterPele Karkonosze Szklarska Poręba

Schronisko | Historia | Oferta | Galeria | Kontakt | Linki | Księga gości